پوستر فعالیت انجمن برای رقابت در بخش انجمن علمی خلاق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

پوستر باید در واقع یک اینفوگرافیک از یک فعالیت خلاقانه انجمن باشد با ویژگی‌های زیر:

 

نکات مربوط به ظاهر و قالب پوستر:

 

1. ابعاد پوستر باید در پنجاه در هفتاد سانتی‌متر باشد. فایل نمونه پاورپوینت پوستر با ابعاد ذکر شده در این لینک و فایل نمونه لایه باز برای نرم افزار فوتوشاپ در این لینک در دسترس است.

 

2. فایل پوستر تنها بصورت پی دی اف (PDF) دریافت خواهد شد و حداکثر حجم فایل برای ارسال در سامانه ده مگابایت است.

 

3. این موضوع که پوستر در چه نرم‌افزاری طراحی شود در اختیار انجمن است. در هر صورت فایل پوستر باید بصورت پي دي اف ارسال شود.

 

4. هیچ یک از تصاویر بیرون کادر پوستر نمونه (اعم از لوگوی اداره کل، لوگوی دانشگاه شهید باهنر و طراحی بالا و پایین پوستر) نباید حذف شوند. نحوه چیدمان اطلاعات و تصاویر در داخل کادر سفید رنگ کاملا در اختیار انجمن است.‌ البته رنگ زمینه، چه داخل کادر اصلی پوستر و چه بیرون کادر در اختیار طراح است. برای تغییر در رنگ زمینه از فایل لایه باز استفاده کنید.

 

5. طراحی پوستر خوب، جامع، خلاقانه و البته خوش‌طرح امتیاز دارد. پوستر را شلوغ نکنید و مطالب غیرمرتبط را ننویسید. ارتباط بین مطالب و تصاویر پوستر همانند نخ تسبیح است. نخ تسبیح کار خود را اول در ذهن مجسم کنید و سپس مطالب و تصاویر را در پوستر هنرمندانه بچینید.

 

6. حوزه رقابت را در پایین پوستر مشخص کنید.

 

7. تصاویر و مستندات فعالیت را در پوستر بیاورید. فعالیت بدون مستندات بدون اعتبار است.

 

نکات مربوط به محتوای پوستر:

 

1. یک فعالیت خلاقانه را گزارش کنید. به پوستری که بیش از یک فعالیت گزارش شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

2. شاخص های داوری را به هنگام تهیه پوستر فعالیت خلاقانه در نظر داشته باشید. انجمن باید در گزارش فعالیت خلاقانه خود در قالب یک پوستر با شفافیت و صراحت نشان دهد که فعالیتش خلاقانه و نوآورانه بوده است؛ کاربردی و متناسب با نیازهای جامعه بوده است؛ حاصل مشارکت جمعی و کارگروهی با محوریت انجمن بوده است و البته اشاره کند که «چه مشکلی را؛ چگونه حل کرده است؟»

 

3. ویژگی‌های متمایز و خلاقانه فعالیت را تشریح کنید.

 

4. ضرورت فعالیت، اهداف آن، تناسب فعالیت با نیازها و این‌که اساسا شما با این فعالیت «چه مشکلی را و چگونه حل کردید؟» را تشریح کنید

 

5. محتوا: جامع، مختصر و مفید 

 

6. در یک گوشه از پوستر انجمن (شناسنامه ای مختصر از انجمن) را معرفی کنید و از افرادی که در این فعالیت مشارکت داشته اند ذکر نام کنید یا تصاویرشان را بیاورید. اما دیگر فعالیت های انجمن را نیاورید. تمرکز داور یا خواننده و بیننده پوسترتان را بهم نزنید.

 

 

جزئیات بیشتر در خصوص هر یک از حوزه های رقابتی جایزه انجمن علمی خلاق در این لینک در دسترس است.