برگزیدگان نهمین جشنواره حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی معرفی شدند

 

مراسم اختتامیه نهمين جشنواره ملی حرکت با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و جمعی از مسئولان در کرمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این مراسم از ۴ حوزه دانشگاه برگزیده، غرفه برگزیده، انجمن علمی فعال و انجمن علمی خلاق از دانشجویان انجمن‌های برتر تقدیر شد.
در این مراسم دکترمحمد علی طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در سخنانی گفت: امروز دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان یک دانشگاه بزرگ در جنوب شرق کشور به خود می‌بالد که میزبان بزرگ ترین رویداد علمی کشور است.
وی افزود: دانشگاه شهید باهنرکرمان بیش از 14 هزار دانشجو دارد که بیش از یک هزار دانشجوی آن در رشته دکتری تخصصی و بیش از سه هزار و 500 دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.
دکتر طاهر خاطرنشان کرد: ما بیش از 350 عضو هیئت علمی در دانشگاه داریم که 100 نفر آنها استاد تمام و 140 نفر دانشیار و مابقی استادیار هستند. 
وی خاطرنشان کرد: همچنین ما 65 انجمن علمی دانشجویی داریم و 18 کانون فرهنگی هنری، 9 تشکل اسلامی، 85 نشریه دارای مجوز و 5 نشریه فعال نیز در دانشگاه فعالیت می‌کنند. 
دکتر طاهر ادامه داد: خلاق‌ترین نیروها و دانشجویان در انجمن‌های علمی هستند و هرچه در جهت تقویت و توسعه انجمن‌های علمی بکوشیم، شایسته است. 
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: اگر می‌خواهیم از فرزندانمان افرادی کارآفرین و خلاق بسازیم باید از انجمن‌های علمی دانشگاه حمایت کنیم و زمینه فعالیت را برای آنها فراهم سازیم.
وی ادامه داد: خوشحالیم که نهمین جشنواره حرکت با استقبال دانشجویان سراسر کشور و با حضور شرکت‌های دانش بنیان کار خود را به پایان می‌رساند در ادامه این مراسم دکترمحمد صادق بصیری، معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر نهمین جشنواره حرکت گفت: در این جشنواره 700 غرفه دانشجویی پر از ایده‌های نو و 70 غرفه فن بازار فعالیت داشتند.
وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت: شعار این جشنواره در همین راستا با عنوان اقتصاد مقاومتی زمینه ساز شرکت‌های دانش بنیان انتخاب شد. 
دکتربصیری در خاتمه اظهار داشت: امسال بیش از 70 دانشگاه علوم پزشکی در این جشنواره با ما همراه بودند که امیدواریم سال‌های آینده شاهد حضور بیشتر و فعال‌تر دانشگاه‌های مختلف باشیم.
گفتنی است در این جشنواره در حوزه انجمن‌های علمی فعال ۱۹ انجمن برگزیده، ۲۸ انجمن شایسته تقدیر و ۴۸ انجمن شایسته تشویق شناخته شدند.
همچنین در بخش انجمن علمی خلاق ۵ انجمن برگزیده و ۴ انجمن به عنوان شایسته تشویق معرفی شدند.
غرفه‌های دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه جامع علمی- کاربردی و دانشگاه خوارزمی غرفه‌های برگزیده شناخته شدند و در بخش دانشگاه برگزیده از ۲ دانشگاه تهران و فردوسی مشهد به عنوان دانشگاه‌های برگزیده نهمین جشنواره حرکت تقدیر شد.
همچنین به هرکدام از انجمن‌های علمی در حوزه انجمن علمی برگزیده لوح تقدیر، لوح تندیس و مبلغ ۲میلیون تومان، در بخش انجمن علمی شایسته تقدیر1/5 میلیون تومان و شایسته تشویق ۵۰۰هزار تومان پرداخت شد.
در حوزه انجمن خلاق نیز به انجمن برگزیده یک‌میلیون تومان و به انجمن شایسته تشویق ۵۰۰هزار تومان اهدا شد.