حرکت را باید نخستین گام کمال هر موجود تعریف کرد

 

حجت الاسلام والمسلمین دکترجعفر شانظری دبیریازدهمین جشنواره ملی حرکت، واژه حرکت را نخستین گام کمال هر موجود تعریف کرد و گفت: جشنواره ملی حرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ در جهت رشد ایده های خلاقانه و ارائه دستاوردهای علمی دانشجویان و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن های علمی دانشجویی توسط حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم آغاز کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی حرکت که به منظور تقدیر و معرفی برترین های حوزه های مختلف فعالیت های انجمن های علمی دانشگاه های سراسر کشور برگزارشد،

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شانظری، حرکت را نخستین گام کمال هر موجود تعریف کرد و گفت:

این جشنواره حرکتی است در جهت شکوفایی استعدادهای جوانان اندیشمند این مرز و بوم با هدف افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های علمی و تعامل دانشجویان سراسر کشور و نیز حمایت آنان توسط مسئولان و تقدیر از دانشجویان ممتاز در این زمینه، وگام مهمی در جهت پیشرفت و توسعه روز افزون کشور عزیزمان ایران است.

دکترشانظری همچنین بیان داشت: دراین جشنواره انجمن های علمی دانشجویی سراسر کشور در حوزه های علمی، برگزیده فعالیت های خلاقانه، نشریه، مسابقه، محتوای دیجیتال، کتاب، اختراع، کارآفرینی و بخش ویژه با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: جشنواره حرکت پس از گذراندن شش دوره خود در دانشگاه های پایتخت از هفتمین دوره خود به شهرهای مختلف ایران سفر کرد.

دکتر شانظری افزود: جشنواره ملی حرکت از دوره هفتم تا دهم به ترتیب به میزبانی شهرهای شیراز، مشهد، کرمان و کرمانشاه برگزارشد و امسال یازدهمین دوره از این جشنواره همزمان با تاسیس بیست سالگی نهاد انجمن علمی در کشور به اصفهان سفر کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه این دوره از جشنواره را از سایر دوره ها متمایز کرده است، حضور پررنگ دو بخش جدید ارتباط با صنعت و بخش بین الملل است و یکی از اهداف اساسی برگزاری این جشنواره، آشنایی صاحبان صنایع و معادن و حرفه ها و مشاغل و نیز سازمان های دولتی و غیر دولتی با ظرفیت ها و توانمندی های انجمن های علمی دانشجویی می باشد.

دبیر جشنواره ملی حرکت در ادامه گفت: تفاهم نامه همکاری مبنی بر برگزاری یازدهمین دوره از جشنواره ملی حرکت در اواخر تیرماه ۱۳۹۷ امضا و دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان این جشنواره انتخاب شد.

وی گفت: جلسات هم اندیشی و همکاری از ابتدای مرداد ماه برگزار و نهایتاً" دبیرخانه جشنواره با حضور مسئولان وزارت علوم در یازدهم مهر ماه افتتاح و دبیر خانه مرکزی جشنواره مشخص و بر این اساس ثبت شد.

دکترشانظری افزود: از ۱۰۶ دانشگاهی که به دبیرخانه مرکزی ارسال آثار داشته اند حدود ۱۰۰ دانشگاه در بخش نمایشگاهی شرکت کرده اند. تعداد نفرات شرکت کننده ۸۸ نفر کارشناس و تعداد ۳۲۰ نفر دانشجو جهت حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

وی گفت: دراین دوره که تاکید بر بخش بین الملل و ارتباط با صنعت داشته است، تعداد ۸۵ نفر از دانشجویان دانشگاه های سراسر دنیا و تعداد ۴۴ نفر از مراکز صنعتی و مشاوران کسب و کار و کارآفرینان حضور داشتند.

دکتر شانظری تاکید کرد: در پایان از برگزیدگان این جشنواره، با حضور هیات رییسه دانشگاه اصفهان و مسئولان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تقدیر شد.