معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم: انجمن هاي علمي بستري کارآمد براي پويايي دانشجويان است

dr.hashemi

دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجمن های علمی را از بسترهای ارزشمند و کارآمد برای پویایی و نشاط و بالندگی دانشجویان دانست.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در نشست خبری ششمین جشنواره ملی حرکت که در محل این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: انجمن های علمی یکی از ابزارهای موثر برای جلب مشارکت دانشجویان در فعالیت های علمی و اجتماعی به شمار می آیند و بستری مناسب برای تقویت خلاقیت های جوانان در قالب یک شبکه و حلقه اجتماعی است که یک هدف علمی واحد را دنبال می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزيرعلوم ششمین جشنواره ملی حرکت را نقطه عطفی برای یک جهش در حرکت های علمی دانشجویی دانست و بر تداوم برگزاری این جشنواره به صورت گسترده تر تاکید کرد .

وي در ادامه افزود: به اعضای انجمن های علمی و علاقه مندان به فعالیت های علمی که تاکنون در دانشگاه ها تشکیل انجمن نداده اند یا به عضویت انجمن ها در نیامده اند قول و تعهد می دهم که فضای علمی دانشجویی از این پس با نشاط و توسعه بیشتری دنبال شود.

دكتر هاشمي تاکید کرد: با وجود جمعیت چند میلیونی دانشجویان و تحصیل چند صد هزار نفر در دانشگاه های دولتی انتظار می رود که ده ها هزار انجمن علمی در دانشگا ها فعال شوند .

وي همچنين  ارتقای کیفیت فعالیت ها را رویکرد و شعار معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دوره جدید خواند و گفت: تاکید ما در انجمن های علمی اعتلا و ارتقای کیفیت است و رشد کمی در اولویت بعدی قرار دارد.

به گفته دكتر هاشمي آثار ارسالی به جشنواره در 14 گروه مورد داوری قرار گرفتند که حوزه‌های داوری شده شامل تالیف و ترجمه کتاب، آموزشی، کارآفرینی، افتخارآفرینی، مسابقه علمی و فناورانه، دبیر انجمن برگزیده، پژوهشی، انجمن‌های برگزیده، نشریه، ترویجی، (اختراع، ابتکار و نوآوری) استاد مشاور، حامیان مالی و سایت و وبلاگ برگزیده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: از مجموع بیش از 13 هزار اثر ارسالی به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی حرکت، تعداد 927 اثر به مرحله نهایی راه یافته اند .

وی خاطر نشان کرد : آثار برتر ششمین جشنواره حرکت در قالب 70 غرفه نمایشگاهی در دانشگاه صنعتی شریف به نمایش در خواهد آمد.

گفتنی است ششمین جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی و با تاکید بر ارتباط میان انجمن علمی دانشجویی و جامعه و صنعت 28 لغایت 30 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.