دکتر میرزایی در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی حرکت:حمایت از انجمن های علمی در دستور کار وزارتخانه است

dr.mirzaie

مراسم افتاحییه ششمین جشنواره ملی حرکت با حضور حسین میرزایی مدیرکل فرهنگی‌ و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه صنعتی شریف صبح امروز برگزار شد.

دکتر حسین میرزایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: برگزاری این جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با کمک انجمن های علمی کشور بتوانیم در سال‌های آینده جشنواره‌های بهتری را برگزار کنیم البته حمایت از این انجمن‌ها در دستور کار وزارتخانه است.

وی در ادامه افزود: باید ظرفیت‌های این جشنواره در نظر گرفته شود و همچنین انجمن‌های علمی باید بتوانند در این جشنواره‌ها با دیگر انجمن‌ها و گروه‌ها ارتباط بگیرند و حلقه‌های علمی را تشکیل دهند.

دکتر میرزایی در پایان گفت: ما تلاش می‌کنیم تا کمک مشورتی دانشجویان را در شورای عالی برنامه‌ریزی آموزش عالی داشته باشیم چراکه نگاه دانشجویی در این حوزه وجود نداشته است.

گفتنی است :شناسایی، معرفی و تقدیر از انجمن های علمی دانشجویی برگزیده در عرصه‌های آموزشی، ترویجی، پژوهشی، فناوری، اختراع و ابتکار، کارآفرینی، نشریات علمی دانشجویی ، شناسایی معرفی و تقدیر از شرکتهای دانشجویی صنایع کارآفرین،مدیران مخترع پژوهشگر ، خیرین برگزیده صنعت و دانشگاه ،ایجاد فن‌بازار و نمایشگاه دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی در کنار صنایع به منظور تقویت پیوندها میان صنعت، جامعه و دانشگاه و تلاش به منظور فرهنگ‌سازی از جمله اهداف جشنواره ملی حرکت است.