دکتر ایرجی جشنواره حرکت

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دهمین جشنواره حرکت در کرمانشاه برگزار می شود و امسال در بخش رقابتی، دانشجویان به صورت انفرادی هم امکان شرکت دارند.

فضل الله ایرجی کجوری افزود: جشنواره ملی حرکت در دو مرحله درون دانشگاهی و ملی سالانه به منظور نمایش و ارائه دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی در دو بخش نمایشگاهی و رقابتی برگزار می‌شود که حاصل آن ارائه و معرفی ابداعات، ابتکارات و اختراعات دانشجویان به عموم است.

وی افزود: روند تکاملی و رو به پیشرفت جشنواره حرکت طی ۱۰ دوره، آن را به یکی از که مهم‌ترین جشنواره های علمی دانشجویی و محملی برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها و ابتکارات دانشجویان فعال در ۸ هزار انجمن علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور تبدیل کرده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: دهمین جشنواره ملی حرکت با تغییراتی در حوزه‌های رقابتی و شیوه برگزاری همراه است که مهم‌ترین تغییر در این دوره از جشنواره این است که در ادوار گذشته فقط دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانستند در جشنواره حرکت شرکت کنند ولی در دهمین دوره دانشجویان به صورت فردی نیز در برخی حوزه‌های رقابتی می‌توانند شرکت کنند.

وی در خصوص ویژگی‌های این دوره جشنواره اظهار داشت: در راستای تقویت بخش رقابتی و تخصصی شدن حوزه‌های مختلف علوم در شیوه‌های گذشته بازبینی به عمل آمده و برای اولین بار در این دوره، هر گروه آموزشی در حوزه‌های رقابتی در درون خودشان به رقابت می پردازند.

ایرجی کجوری در ادامه تاکید کرد: بخش بین‌الملل جشنواره در این دوره به طور ویژه مدنظر قرار دارد و از تمامی ظرفیت‌های لازم در حوزه آموزش عالی برای توسعه ارتباطات علمی برای تقویت این جشنواره استفاده می‌شود و توسعه تعاملات و ارتباطات بین‌المللی زمینه را برای کسب تجربه، انتقال دانش و آشنایی طرفین با ظرفیت‌های علمی و انسانی فراهم می‌سازد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در خصوص زمان برگزاری و دانشگاه میزبان این دوره از جشنواره گفت: بر اساس تجربیات گذشته و با توجه به بررسی درخواست‌های میزبانی که از طرف دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود، امسال نیز تعدادی از دانشگاه‌های کشور متقاضی میزبانی جشنواره بودند که در نهایت با بررسی و ارزیابی شاخص‌های مختلف، دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان میزبان جشنواره انتخاب شد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه رازی کرمانشاه از ظرفیت‌ها و توانمندهای انسانی لازم و زیرساخت‌های کافی برای برگزاری دهمین دوره جشنواره حرکت برخوردار است و دهمین جشنواره ملی حرکت در هفته اول آذر ماه سال‌جاری در این دانشگاه برگزار می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *